3.a i 3.b u posjetu Dukatu i Tiflološkom muzeju

Učenici 3.a i 3.b razreda sa svojim učiteljicama, u petak, 25.rujna 2015. posjetili su Tiflološki muzej i tvornicu Dukat u Zagrebu. Iako je dan bio tmuran i kišan, bio je pun veselja, novih znanja i novih kvalitetnih doživljaja.

Tiflološki muzej je bio potpuno novo iskustvo za naše učenike. Kako u svakodnevnom odgojno-obrazovnom radu naglašavamo uvažavanje različitosti, ali kad se iste pojave dosta je dječjih nespretnih reakcija, odlučili smo ih povesti u Tiflološki muzej kako bi se upoznali s radom i načinom obrazovanja slijepih osoba odnosno osoba koje s vidom imaju poteškoće. Učenici su prisustvovali vrlo kvalitetnoj radionici pisanja na brajlici, svi su prošli tamnu sobu, a ni interesa za doživljavanje prostora u zatvorenoj kartonskoj kutiji, kada se orijentirati možeš samo dodirom,nije nedostajalo. Svi smo bili impresionirani likovnim radovima učenika oštećenog vida.

U tvornici Dukat provedeni smo pogonima, ali samo djelomično, jer se u njihovom načinu funkcioniranja ne  može točno odrediti koja će linija kada biti u pogonu. Ali smo ipak bili pažljivi i mnogo naučili, što smo kasnije pokazali u radionici-igraonici sa animatorima i dvije kravice-animatorice. Da smo bili pravi djelatnici prehrambene industrije, govori vam i naslovna slika. Ostale slike naći ćete na web stranicama trećih razreda. Osim što su nas domaćini počastili Dukatovim proizvodima,pripremili su nam i bogate poklone svojih proizvoda koje smo ponijeli kućama.

Pozvani smo da ove godine sudjelujemo u likovnom natječaju Volim mlijeko.

Priloženi dokumenti:
mlijek.jpg (442.19 KB)
mlijeko.jpg (976.27 KB)
mlije.jpg (535.55 KB)

objavio: Anita Razum   datum: 28. 9. 2015.