Višednevna ekskurzija Dubrovnik - Orebić - Korčula

Učenici osmih razreda vratili se s ekskurzije puni dojmova i prekrasnih uspomena.

U razdoblju od 9. do 12. rujna 2015. godine  učenici osmih razreda sudjelovali su na višednevnoj ekskurziji u južnoj Dalmaciji.

Ekskurzija je započela 9. rujna u 7 sati, a završila 12. rujna 2015. godine  u 21 sat.

Po dolasku u Orebić i smještaja u hotel, učenici su posjetili i razgledali Pomorski muzej uz stručno vodstvo. Nakon toga uslijedio je odmor, večera i noćenje.

Drugog dana, 10. rujna, organiziran je cjelodnevni izlet u Dubrovnik. Učenici su, uz pratnju lokalnog vodiča, razgledali grad i njegove znamenitosti: Vrata od Pila, Samostan Male braće, Onofrijevu česmu, Stradun, Orlandov stup, Palaču Sponza, crkvu sv. Vlaha, katedralu i Gundulićevu poljanu. Potom su učenici otišli na ručak na Babin Kuk i kupanje na plaži Kopakabani. Po povratku u Orebić učenici su imali večernju zabavu i noćenje.

Trećeg dana ekskurzije učenici su otišli na poludnevni izlet brodom na Korčulu. Uz pratnju lokalnog vodiča razgledali su grad te njegove znamenitosti: Gradska vrata, Trg sv. Marka, katedralu, palaču Arneri, palaču Gabrieli i kuću Marka Pola. Po povratku u Orebić, učenici su imali slobodno vrijeme za posjet gradskoj plaži. Nakon toga uslijedila je večernja zabava i noćenje.

Zadnjeg dana učenici su napustili mjesto smještaja u Orebiću te se autobusom uputili u mjesto Vid gdje se nalazi arheološko nalazište Narona i muzej. Nakon razgleda muzeja uz stručno vodstvo,  učenici su se uputili prema Metkoviću. Uslijedilo je ukrcavanje na neretvanske lađe te plovidba rijekom Neretvom i njezinim rukavcima („foto safari“). Nakon plovidbe učenici su otišli na ručak u restoran. Uslijedio je kraći odmor te povratak prema školi uz kraća zaustavljanja radi odmora.

Vratili se puni dojmova i prekrasnih uspomena!

objavio: Gordana Janđel   datum: 16. 9. 2015.