10. biciklijada Selnica - Gusakovec i 2. susret ljubitelja starih bicikala

10. biciklijada Selnica-Gusakovec 2015. i 2. susret ljubitelja starih bicikala koji će se održati 6. rujna 2015., nedjelja, s početkom u 15:00 sati.

Program:
-do 15,00 sati okupljanje biciklista kod seoskog turizma "Lojzekova hiža" u Gusakovcu uz dobrodošlicu i mogućnost registracije bicikala
-15,00 sati obilazak rute - ruta se od polazišta kod "Lojzekove hiže" pruža na sjever prema Selnici...

prelazi mostom preko potoka Pinja gdje skreće ulijevo u smjeru zapada, prolazeći naseljem Selnica dolazi u dolinu rijeke Krapine. Prije same rijeke ruta skreće udesno u smjeru istoka prema zaseocima Pozaići i Hanžeki, prolazi kroz obronke brda Vuslenjak (250 m). Ruta, 500 metara od zaseoka Hanžeki, skreće udesno u smjeru juga, penje se uzbrdo do vrha prema zaseoku Srebačići odakle se spušta prema zaseoku Pugari i vraća na lokalnu cestu. Ovdje ruta skreće udesno u smjeru zapada uz potok Pinju, prolazeći naseljem Selnica vraća se na križanje s cestom za "Lojzekovu hižu" gdje i završava.
-na cilju roštilj i zabavu uz glazbu te tombola za sudionike.

-duljina rute 8 km
-tip rute: asfalt/makadam, namijenjena za brdski biciklizam

U slučaju kiše, biciklijada se odgađa za 13.09.2015. godine.

Organizatori su: Turistička zajednica općine Marija Bistrica u suradnji s Općinom Marija Bistrica, Udrugom mladih Marija Bistrica, DVD Selnica i obitelji Bajs.

objavio: Sanja Knezić   datum: 31. 8. 2015.