Sufinanciranje troškova nabave udžbenika

Obavještavamo roditelje da Krapinsko-zagorska županija i ove godine sufinancira troškove nabave udžbenika za učenike osnovnih i srednjih škola, a sukladno Odluci o uvjetima i postupku ostvarivanja prava iz programa socijalne skrbi ("Službeni glasnik Krapinsko – zagorske županije", broj: 15/14).Obrasci se nalaze u privitku.

PREDMET: Jednokratna novčana pomoć obiteljima za sufinanciranje

troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za

učenike osnovnih i srednjih škola u šk. god. 2015./2016.

- obavijest

Poštovani/a,

ovim putem obavještavamo Vas da će Krapinsko – zagorska županija, sukladno Odluci o uvjetima i postupku ostvarivanja prava iz programa socijalne skrbi („Službeni glasnik Krapinsko – zagorske županije“, broj: 15/14), u školskoj godini 2015./2016. osigurati sredstva za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola.

Prema navedenoj Odluci, pravo na jednokratnu novčanu pomoć za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola može ostvariti:

jednoroditeljska obitelji s jednim ili dvoje djece na redovitom školovanju u iznosu od 500,00 kuna,
obitelji s troje djece na redovitom školovanju u iznosu od 750,00 kuna,
obitelji sa četvero ili više djece na redovitom školovanju u iznosu od 1.000,00 kuna, i to pod

uvjetom da prosječni mjesečni prihod kućanstva, isplaćen u posljednja tri mjeseca koja prethode mjesecu u kojem je podnesen zahtjev, ne prelazi iznos prihoda utvrđen Zaključkom Župana („Službeni glasnik Krapinsko-zagorske županije“, broj: 16/14).

Tako za ostvarivanje prava mjesečna visina prihoda kućanstva ne smije iznositi više od:

- 1.200,00 kn za jednočlano kućanstvo,

- 1.800,00 kn za dvočlano kućanstvo,

- 2.400,00 kn za tročlano kućanstvo,

- 3.200,00 kn za četveročlano kućanstvo,

- 4.000,00 kn za peteročlano kućanstvo,

a za svakog daljnjeg člana iznos prihoda kućanstvo povećava se za 700,00 kn.

Sukladno članku 14. Odluke o uvjetima i postupku ostvarivanja prava iz programa socijalne skrbi prihodi kućanstva definiraju se sukladno odredbama Zakona o socijalnoj skrbi (“Narodne novine”, broj: 157/13 i 152/14).

Obavještavajući Vas o navedenom, u prilogu dostavljamo obrazac Zahtjeva za dodjelu jednokratne pomoći i Izjavu o članovima zajedničkog kućanstva.

Ovi obrasci mogu se podići i u Upravnom odjelu za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mlade, na adresi Magistratska 1, Krapina, gdje se i popunjeni zahtjevi, uz potrebnu dokumentaciju predaju osobno, odnosno dostavljaju poštom, najkasnije do 31. listopada ove godine. Također, zahtjevi su dostupni i na mrežnoj stranici Krapinsko-zagorske županije: http://www.kzz.hr/, u svim jedinicama lokalne samouprave na području Županije, te centrima za socijalnu skrb.

Napominjemo da djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i djeca HRVI iz domovinskog rata, ostvaruju pravo na besplatne udžbenike, pod uvjetom da ispunjavaju utvrđeni imovinski cenzus, a koji iznosi 1.995,60 kuna po članu obitelji. O ostvarivanju navedenog prava rješava Ured državne uprave u Krapinsko-zagorskoj županiji.

Također, pojedine jedinice lokalne samouprave pod različitim uvjetima i u različitim iznosima osiguravaju pomoći za nabavu udžbenika, pa Vas molimo da uputite roditelje da se radi eventualnog ostvarivanja prava obrate i općini, odnosno gradu, na području kojeg imaju prebivalište.

Za daljnje informacije, molimo obratiti se telefonom, na broj 329-078 ili elektronskom poštom na adresu: miljenka.muzar@kzz.hr.

S poštovanjem,

v.d.  PROČELNIKA

Martina Gregurović Šanjug

objavio: Sanja Knezić   datum: 26. 8. 2015.