XVIII. smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola

U razdoblju od 11.-13. svibnja 2015. održana je XVIII. smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola u Daruvaru. Škola domaćin bila je Tehnička škola Daruvar. Našu školu i cijelu GLOBE ekipu predstavljali su učenici Dominik Rešetar (8.c), Monika Ilinić (7.b) i Lovro Jambrečina (7.a).  Pripremala ih je učiteljica Marina Mikulec.

Prvog dana smotre, nakon prigodnog programa i predstavljanja škola, na red je došlo izvlačenje startnih brojeva. Naša ekipa izvukla je startni broj dvadeset i pet, a zatim smo sudjelovali na prezentaciji projekata pojedinih škola.

Drugog dana u prijepodnevnim satima održano je orijentacijsko natjecanje. Natjecanje je održano u šumi u blizini centra Daruvara. Naša ekipa se dobro snašla i u zadovoljavajućem vremenu prošla "stazu" sa zadacima te na kraju osvojila 12. mjesto u konkurenciji od 29 osnovnih škola.

Treći dan škola domaćin organizirala je rekreacijski program. Na daruvarskim bazenima održana je štafeta učenika i mentora pod naslovom "Spasi Zemlju". Zatim je uslijedio završni dio smotre i natjecanja, dodjela zahvalnica i pohvalnica te pozdravljanje sa školom domaćinom i novim prijateljima.

Svim učenicima naše škole koji sudjeluju u GLOBE programu iskrene čestitke!

objavio: Marina Mikulec Groš   datum: 15. 5. 2015.