Naši učenici na smotri „Poj riči materinske“ u Primoštenu

U Primoštenu je održana likovno-literarna manifestacija „Poj riči materinske“. Ove je godine po prvi put na njoj sudjelovala i naša škola.

Pjesnički radovi naših učenika Lorene Herceg, Josipa Šobaka, Martine Čehko, Marte Vulame i Marte Hren sudjelovali su na 9. likovno-literarnom natječaju „Poj riči materinske“ u Primoštenu. Iako nijedan rad nije nagrađen, pjesma Zlatni bregi navek lepi Marte Hren (6. a) odabrana je među stotinama pristiglih radova da bude uvrštena u Zbornik radova ove manifestacije. Čestitamo Marti!

Dodjela nagrada i prigodan program održani su 13. ožujka 2015. u OŠ Primošten. Na svečanosti su sudjelovali i gosti iz prijateljskih škola iz Rogoznice, Zlatara, Trstenika, Cernika i Gornje Stubice. Naša se škola predstavila igrokazom Ekologija na kajkavskom narječju. U njemu su sudjelovale učenice 8. b razreda Lora Haramustek, Lorena Kovačić, Marica Rusan i Marta Vlahović koje su izvrsno predstavile domaču reč i svoju školu. Uspješno ih je pripremila učiteljica Vesna Jakopović, a u Primošten su otputovale u pratnji učiteljice Nikoline Fruk i ravnateljice Sanje Knezić. Čestitamo i njima na odličnoj izvedbi!

U Primoštenu je naša škola srdačno i toplo primljena, sklopljena su mnoga prijateljstva te su dana obećanja o daljnjoj suradnji škola i njihovih učenika. Čak nas ni hladna bura nije omela da u Primoštenu uživamo, da se smijemo i zabavimo, tako da smo sigurni da nas put za Primošten čeka i iduće godine, na jubilarni deseti „Poj riči materinske“.

objavio: Sanja Knezić   datum: 15. 3. 2015.