Istraživanje i druženje GLOBE programa

Osim što GLOBE program potiče na istraživanje, on potiče i na međusobna druženja i stvaranja prijateljstava. GLOBE ekipa naše škole s voditeljicom Marinom Mikulec posjetila je u srijedu, 11. ožujka 2015. godine  "globovce" OŠ Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku.

Zabočki domaćini i njihove voditeljice Snježana Turk i Milena Posavec dočekali su nas i upoznali s njihovim mjerenjima unutar GLOBE programa.

Prvo su nam pokazali fenološka mjerenja na lipama zasađenim u dvorištu i mjerenja temperature tla na 5 i 10 centimetara. Zatim smo razgledali  meteorološku postaju i kišomjer. Posjetili smo i učionicu geografije u kojoj se nalazi barometar i automatska meteorološka mjerna postaja. Razgovarali smo o mjerenjima iz područja hidrologije te su nas upoznali sa protokolima koje rade vezano uz biometriju (visina i opseg stabla, pokrovnost krošnji).

Jedan školski sat proletio je u trenu jer nam je bilo zanimljivo i poučno. Dogovorili smo i uzvratni posjet našoj školi u proljeće.

Priloženi dokumenti:
DSC_0067.JPG (2.46 MB)

objavio: Marina Mikulec Groš   datum: 13. 3. 2015.