Humanitarna akcija "Pun kofer prijateljstva"

Jučer je kofer pun odjeće, obuće i osnovnih higijenskih potrepština krenuo na put prema Gunji gdje ga željno iščekuje jedan dvanaestogodišnji dječak. Od srca hvala svim učenicima, roditeljima i djelatnicima škole koji su se uključili u ovu akciju i svojim prilogom pomogli da se ona realizira. Podijelili smo duh blagdana s onima kojima je to bilo najpotrebnije.

Blagoslovljen Vam Božić i uspješna nova godina. Hvala!

Naša škola prošli se tjedan odazvala pozivu na humanitarnu akciju "Pun kofer prijateljstva" pokrenutu na inicijativu društva Naša djeca Grada Vinkovaca i Saveza društava Naša djeca Hrvatske. Cilj ove akcije je osigurati svakom djetetu poplavljenih područja Vukovarsko-srijemske županije pojedinačno putnu torbu, "kofer", s najosnovnijim osobnim stvarima.

U našoj školi sakupljene su 1.492 kune zahvaljujući učenicima, njihovim roditeljima i djelatnicima škole. Kupljene su osnovne higijenske potrepštine, odjeća i obuća za dvanaestogodišnjaka koji je u poplavi u svibnju izgubio svoj dom. Jučer je naš humanitarni kofer otpremljen put Gunja gdje će, sigurni smo, razveseliti svog novog vlasnika.

Hvala svima koji su se uključili u ovu akciju i pokazali da imaju veliko srce.

Blagoslovljen Vam Božić i uspješna nova godina.

objavio: Martina Bajzec   datum: 24. 12. 2014.