Županijsko natjecanje iz informatike

U petak 1. ožujka 2024. u našoj se školi odvijalo županijsko natjecanje iz informatike. Učenici su se natjecali u pet kategorija: Logo, Primjena algoritama, Razvoj softvera, Digitalne kompetencije i Osnove informatike.

Detaljne rezultate možete pregledati ovdje, a više o natjecanju pročitajte unutar vijesti.

U kategoriji Logo natjecali su se učenici naše škole. Prvo mjesto osvojili su Petra Poldrugač (peti razred), Patrik Levak i Martin Poldrugač (sedmi razred) te Luka Razum (osmi razred).

U kategoriji Primjena algoritama prvo mjesto osvojio je učenik sedmog razreda Martin Galin (Osnovna škola Ksavera Šandora Gjalskog, mentor Goran Novak) dok ostale rezultate očekujemo nakon evaluacije Državnog povjerenstva..

U kategoriji Digitalne kompetencije prvo mjesto osvojili su: učenica Petra Poldrugač (OŠ Matije Gupca Gornja Stubica, mentor Neven Košec), učenik šestoga razreda Sebastian Gajski (Osnovna škola Stubičke Toplice, voditeljica Natalija Stambolja).

U kategoriji Osnove informatike prvo mjesto osvojio je učenik sedmoga razreda Martin Brčić (Osnovna škola Ante Kovačića, Zlatar, mentorica Nina Posarić). U istoj kategoriji pobijedio je i Mihael Pleško, učenik osmoga razreda (Osnovna škola Krapinske Toplice, mentorica Marina Prebila Rožić).

U kategoriji Razvoj softvera natjecao se tim OŠ Radoboj (mentorica Ivanka Švaljek) sa svojim projektom Music&Health.

Učenici koji su ostvarili zapažene rezultate, kao i mentori, dobili su nagradu kako bi svi sretni i zadovoljni otišli kući.

Čestitke svim učenicima na sudjelovanju i trudu te svaka čast pobjednicima!

objavio: Neven Košec   datum: 6. 3. 2024.