Rezultati literarnog natječaja "Odjeci"

Literarni natječaj "Odjeci" zamišljen je kao festival dječjeg književnog stvaralaštva, a održava se u organizaciji Naklade Ljevak.

Literarni rad učenika 8. a razreda, Luke Razuma, "Raznobojni kamenčići" odabran je i nagrađen kao najbolji rad Krapinsko-zagorske županije. Pristigle radove vrednovalo je Povjerenstvo koje su činili književnici Mladen Kopjar i Nada Mihaljević te urednica Zbornika literarnih radova Sandra Crnčević. Svečanost dodjele nagrada i priznanja učenicima i njihovim mentorima bila je 26. siječnja u Zagrebu, u Hotelu Dubrovnik. Nažalost, Luka nije mogao prisustvovati svečanosti jer je istog dana sudjelovao na Školskom natjecanju iz matematike. Za svoju pjesmu Luka je dobio priznanje te knjige poznatih književnika Mladena Kopjara i Nade Mihaljević. Njegov rad nalazi se i u Zborniku radova "Odjeci" koji objedinjuje vrijedne učeničke radove pristigle na natječaj.

Bravo, Luka!

objavio: Marija Lisak   datum: 7. 2. 2024.