Hrvatski olimpijski dan

U ponedjeljak, 11. rujna 2023., učenici predmetne i razredne nastave sa svojim učiteljicama i učiteljima obilježili su Hrvatski olimpijski dan (HOD). Manifestacija je to koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću.

Svake godine u našoj zemlji se 10. rujna obilježava Hrvatski olimpijski dan i to na spomen utemeljenja HOO-a. Njime se potiču olimpijska načela izvrsnosti, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja.

Svi učenici  su zajedno sa svojim učiteljima išli u šetnju, te tako obilježili ovaj dan. Imali su bijele majice koje simboliziraju podlogu olimpijske zastave te označavaju prijateljstvo i mir.

Hrvatski olimpijski odbor 2007. godine pokrenuo je ovu manifestaciju s ciljem masovnijeg uključivanja građana u različite sportske aktivnosti kako bi se osvijestila važnost redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima svakog čovjeka, a posebno djece i mladih.

objavio: Matija Drempetić   datum: 18. 9. 2023.