Bogatstvo različitosti u Tavankutu

Osnovna škola „Matija Gubec“ iz Tavankuta godinama organizira međunarodni nagradni literarni, novinarski i likovni natječaj Bogatstvo različitosti za učenike osnovnih škola, kojim se želi potaknuti djecu na raspravu o temama suživota s drugima i drukčijima te razvijanje solidarnosti i povezivanje s vršnjacima iz različitih krajeva.

Tema ovogodišnjeg natječaja bila je: Buni li se seljak danas? Učenica naše škole, Ema Salar, iz 6.a razreda dobila je 1. nagradu za svoj novinarski rad na zadanu temu. Također, učenička zadruga naše škole osvojila je nagradu koju je u njihovo ime preuzela ravnateljica. Budući da Ema nije mogla prisustvovati dodjeli nagrada, nagradu je u njezino ime, ali i svoje preuzela njezina mentorica učiteljica Helena Crnek, koja je u pratnji ravnateljice Sanje Knezić i dviju učenica – Jane Kukas i Mihaele Hren iz 6. b razreda provela tri dana u Tavankutu. Domaćini su okupljenim učenicima, mentorima i gostima priredili tri dana uživanja. Gosti su razgledali grad Suboticu i njezine najveće znamenitosti, poput Gradske kuće i sinagoge. Također, gosti su razgledali i Tavankut, malo mjesto na sjeveru Vojvodine. Prošetali su ulicama mjesta, razgledali muzej Hrvatskog kulturnog prosvjetnog društva „Matija Gubec“ koji obiluje radovima nastalim od slame, razgledali crkvu Presvetog srca Isusovog te zavirili u Etno salaš Balažević.

Zahvaljujemo našim divnim domaćinima i veselimo se svakoj budućoj suradnji u ili izvan škole!

objavio: Helena Crnek   datum: 6. 6. 2023.