Učenica Nika Žagar sudjelovala na državnom Natjecanju iz hrvatskoga jezika

Nika Žagar, učenica 8.a razreda, sudjelovala je na XXVII. državnom Natjecanju iz hrvatskoga jezika koje se održavalo u Zadru od 11. do 13. svibnja 2022. U kategoriji 8. razreda sudjelovalo je 26 natjecatelja, a Nika je osvojila izvrsno 11. mjesto s ostvarenih 91 od ukupno 100 bodova. Nikina mentorica bila je učiteljica Antonija Krstić Peć.

Domaćin Natjecanja bila je OŠ Krune Krstića Zadar koja je ugostila 145 učenika osnovnih i srednjih škola te njihove mentore. Samo Natjecanje održalo se 12. svibnja 2022. U iščekivanju rezultata, učenici i njihovi mentori mogli su u Znanstvenoj knižnici Zadar razgledati izložbu posvećenu Marku Maruliću te uživati u razgledavanju brojnih znamenitosti povijesne jezgre grada Zadra (crkva svetoga Donata, Kalelarga, katedrala sv. Stošije, Trg pet bunara, Pozdrav Suncu, Morske orgulje,…).
S Nikom je kao pratnja na Natjecanje išla učiteljica Martina Lešković.

Niki čestitamo na ovom odličnom rezultatu i želimo joj puno uspjeha u daljnjem radu!

objavio: Martina Lešković   datum: 17. 5. 2022.

Naše videozapise pogledajte