RASTIMO u učenju i poučavanju - peta mobilnost u Nizozemskoj

U razdoblju od 28. srpnja  do 3. kolovoza 2019. godine održana je peta mobilnost unutar Erasmus+ projekta Rastimo u učenju i poučavanju u nizozemskom gradu Assenu.

Tema ove šestodnevne edukacije bila je "Creativity in teaching and training and how to use music, art, ICT, indoor & outdoor activities, games, team work, peer learning, project method and non-formal methods of teaching for a better motivation and integration of learners with different social and cultural backgrounds, including migrants, for an education and sustainable development and life skills” (Kreativnost u učenju i poučavanju te korištenje glazbe,umjetnosti, IKT-a,unutarnjih i vanjskih aktivnosti, igre, timskog rada, učenja u paru, projekata i neformalnih metoda obrazovanja za bolju motivaciju i integraciju učenika različitog socijalnog i kulturnog podrijetla, uključujući migrante, za obrazovanje i održivi razvoj te usavršavanje životnih vještina).

Kroz tjedan dana intenzivnih predavanja i radionica devetnaest polaznika iz šest europskih zemalja upoznali su se sa organizacijom Quarter Mediation koja je bila organizator tečaja, nizozemskim obrazovnim sustavom te načinima poučavanja koji koriste u svom formalnom i neformalnom obrazovanju.

Također su se međusobno upoznali te predstavili svoje države i ustanove iz kojih dolaze. Domaćini su naglasili da u nizozemskom obrazovnom sustavu veliku važnost pridaju individualnosti učenika; razvijanju njihove kreativnosti i neformalnih metoda učenja te učenja kroz igru i izvan škole.

Polaznici su imali prilike vidjeti kako u različitim ustanovama (poput gradskog arhiva, knjižnice, kuće lutaka, gradskog muzeja, parka ) učenici kroz radionice i igre ostvaruju ishode učenja. Predavanju su bila održavana svakodnevno s različitim temama o IKT-u, robotici u nastavi, izradi stop - motion filmova, igrifikaciji u nastavi, digitalnoj ovisnosti, igranju uloga u poučavanju, inkluziji učenika s teškoćama, izradi i važnosti mentalnih mapa u učenju, upotrebi glazbe i umjetnosti u obrazovanju učenika i dr.

U navedenoj mobilnosti sudjelovala je učiteljica geografije Marina Mikulec.

objavio: Marina Mikulec Groš   datum: 7. 11. 2019.

« Listopad 2020 »

KUPITE I PROČITAJTE