Posjet ministra graditeljstva Predraga Štromara našoj školi

Radove na energetskoj obnovi Osnovne škole Matije Gupca Gornja Stubica obišao je potpredsjednik Vlade i ministar graditeljstva i prostornog uređenja Predrag Štromar u četvrtak, 10.10.2019. godine. Uz njega obilasku su nazočili Krapinsko-zagorski župan Željko Kolar i njegov zamjenik Anđelko Ferek-Jambrek, načelnik Općine Gornja Stubica Jasmin Krizmanić i njegov zamjenik Vladimir Škvorc , načelnik Općine Kumrovec Robert Šplajt, predstavnik izvođača radova poduzeća Hidro Eko Futura iz Zagreba i ostali gosti.

Ono što smo mi ovom energetskom obnovom željeli postići, je da stvorimo što bolje uvjete za rad, prije svega nastavnika, boravak i učenje djeci, ali isto tako da omogućimo uvjete za rad udruga s područja Gornje Stubice. Škola mora biti mjesto otvorenih vrata i mora biti dostupna i otvorena za sve ostale aktivnosti. Obnovit će se sportska dvorana, u čitavoj školi ćemo riješiti sustav javne rasvjete kao i fasadni ovojnicu kompletne zgrade, a grijani dio krova će također dobiti svoju energetsku zaštitu. U planu je i promjena krovišta sljedeće godine i onda bismo mogli reći kako imamo sto posto energetski obnovljenu školu – zaključio je župan Kolar.

Načelnik Gornje Stubice istaknuo je kako je energetska obnova osnovne škole svakako opravdana jer prostori u kojima borave učenici su poprilično loši, odnosno, neprikladni, i da će ih ovim radovima uspjeti sanirati te djeci omogućiti idealne uvjete za učenje. Otkrio je također da se radi i na projektu nove sportske dvorane. – Manjak sportske dvorane za naš je kraj veliki nedostatak. Trebamo djeci i sportskim klubovima, po kojima smo nadaleko poznati, osigurati uvjete za kvalitetne pripreme kako bi ostvarili sve one rezultate koji su i do sada bili prisutni, a to je velik broj državnih prvaka, prvenstveno u triatlonu i atletici – kazao je načelnik Krizmanić.

objavio: Sanja Knezić   datum: 11. 10. 2019.

« Listopad 2020 »

KUPITE I PROČITAJTE