Sudjelovanje u projektu Naša mala knjižnica

Učenici 4.a i 4.b razreda u Godini čitanja sudjeluju u projektu Naša mala knjižnica koji se u našoj školi provodi u suradnji s izdavačkom kućom Ibis grafika. Projektom su planirane brojne zabavne aktivnosti tijekom školske godine, a sve se temelje na čitanju knjiga.

Ponuđene knjige iz Ibis grafike stigle su sredinom studenog, a aktivnosti su započele 29.11.2021. Knjižničarka Ines Krušelj-Vidas i razredne učiteljice Irena Kokolić i Ivanka Lisak spremaju za učenike brojne aktivnosti kojima će se učenike zainteresirati za čitanje: stvaranje čitalačkog kutiće u razredu, sudjelovanje u natjecanju Najčitateljski vlakić, izrada i posudba knjižnog junaka, literarno-likovni kreativni radovi, ispunjavanje kreativne knjižice i istraživanje. Navedene aktivnosti provodit će se sve do kraja školske godine.

Knjige koje se u projektu čitaju nova su djela hrvatskih, slovenskih, litavskih, poljskih i estonskih suvremenih književnika za djecu i mlade.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 3. 12. 2021.