Završetak projekta RASTIMO u učenju i poučavanju

Ove školske godine završava se dvogodišnji Erasmus+ program RASTIMO u učenju i poučavanju u sklopu kojeg je 6 djelatnica naše škole boravilo u Portugalu, Grčkoj, Italiji, Češkoj, Nizozemskoj i Irskoj te su svaka u svojoj struci upoznavale suvremene trendove i nastojanja.

Nakon toga osmišljeni su provedbeni programi u našoj školi kojima se ono što su naučile primjenjuje u radu s učenicima i tako pozitivne promjene dolaze i u našu sredinu. Učenici su sudjelovali u sljedećim programima koji su bili ove školske godine novost u školskom kurikulu:  Program intenzivnijeg uključivanja učenika predškole u aktivnosti škole, Snaga jednog sata - intenzivni program podizanja čitalačkih vještina učenika drugog razreda u školskoj knjižnici, Učimo bolje, više i zabavnije - program rada s darovitim učenicima baziran na inovativnim metodama učenja, Učimo, stvaramo i rastemo zajedno - program uključivanja učenika s poteškoćama u rad školske zadruge i Outdoor learning - program učenja izvan učionice u okviru izvannastavnih aktivnosti.

Snaga jednog sata u 2.b

Učimo bolje, više i zabavnije  s Malim mudricama

Učimo, stvaramo i rastemo zajedno

Outdoor learning

Naravno, sa svime su redovno upoznavani i svi ostali učitelji na sjednicama Učiteljskog vijeća tako da je korist bila mnogostruka (održano 6 prezentacija).

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 7. 6. 2020.