Druga godina Erasmus+ RECEPTION projekta u našoj školi

U cijeloj Europi, pa tako i u Hrvatskoj učitelji u osnovnim školama susreću se s izazovom prilagodbe vlastitog rada s učenicima u početnim godinama školovanja. Nove generacije učenika imaju drugačije potrebe i načine učenja. Kako bi osnažili svoje kompetencije, učiteljima je potrebno stalno stručno usavršavanje. No, dok još na fakultetima nema odgovora na probleme koji se pojavljuju u školama, učitelji praktičari se povezuju i izmjenjujući vlastite primjere dobre prakse žele odgovoriti na postavljene izazove.

3. Susret timova u Grčkoj

Jedan od uspješnijih načina unapređenja vlastite prakse je povezivanje s kolegama diljem Europe i razmjena iskustava. Upravo to je cilj Erasmus+ RECEPTION projekta koji se drugu godinu provodi u našoj školi. U suradnji s kolegama iz Danske, Grčke, Irske, Islanda i Norveške naši učitelji izgrađuju platformu koja će pomoći učiteljima diljem Europe da naprave kvalitativne promjene u početnim godinama školovanja učenika.

Treći po redu susret timova odvijao se od 12. do 17. studenog 2017. u Solunu u Grčkoj. Bio je to treći susret projektnih timova i treća petodnevna edukacija učitelja koju su organizirali partneri iz Directorate of primary education of Western Thessaloniki. Učiteljice iz naše škole – Armina, Natalija, Tatjana i Ines – sudjelovale su u programu edukacije u kojem je fokus bio stavljen na različite tranzicijske programe i metode rada s djecom na prijelazu iz vrtićke u osnovnoškolsku dob, a posebno na izazove koji se javljaju u radu s djecom iz romskih obitelji. Obaveza naših predstavnika bila je predstaviti plan provedbe istraživačkog rada, studije slučaja, koju su svi timovi bili obavezni provesti tijekom ove školske godine. Aktivnost izrade studije slučaja treba odgovoriti na pitanje “što najbolje djeluje i zašto” u rješavanju RECEPTION izazova u lokalnom kontekstu.

Poslušajte snimku radio emisije koja je emitirana na frekvenciji Radio Stubice s temom o ovom događaju:

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 21. 5. 2018.