Hrvatska Logo liga

HRVATSKA LOGO LIGA

S ciljem popularizacije programiranja među najmlađim učenicima Hrvatski savez informatičara je u 2016. godini pokrenuo program Hrvatska Logo Liga. Riječ je o natjecanju u programiranju u programskom jeziku Logo koje se provodi kroz šest kola tijekom školske godine, te na kojem mogu sudjelovati svi učenici osnovnih škola Republike Hrvatske.
Tijekom školske godine 2015/2016 održana je pilot sezona s dva kola, a od listopada 2016. godine kreće natjecateljska sezona u punom opsegu u kojoj će se održati šest kola natjecanja, od listopada 2016. do ožujka 2017. godine.
Ekipe
Natjecanje je namijenjeno učenicima osnovnih škola, od 1. do 8. razreda, organiziranih u ekipe svojih škola, informatičkih klubova, udruga ili neformalnih inicijativa.

Natjecanje
Za svako kolo natjecanja bit će pripremljeno osam zadataka različite težine s različitim brojem bodova. Zadaci se rješavaju u programskom jeziku Logo, koristeći FMSLogo, a natjecanje traje tri sata (180 min).
Natjecanje se može provesti unutar zadanog perioda za pojedino kolo (u pravilu jedanaest dana, od petka do ponedjeljka), a o točnom terminu odlučuje voditelj ekipe u dogovoru s članovima ekipe.

Rezultati
Nakon završetka pojedinog kola natjecanja, na web stranicama Hrvatske Logo Lige objavljuju se pojedinačni i ekipni rezultati za tekuće kolo, kao i ukupni rezultati za sva do tada održana kola natjecanja.
Pojedinačni rezultati se objavljuju za svaki razred posebno, kao i za sve natjecatelje zajedno.
Ekipni rezultati se objavljuju tako da se u obzir uzimaju tri najbolja rezultata iz svake ekipe.