STEAMing vijesti

Kratki pregled projektnih aktivnosti STEAMING Cro tima

Članovi STEAMING Cro tima (11 učitelja naše škole) odradili su niz aktivnosti kojima su pridonijeli provođenju STEAMING projekta i u ova izazovna pandemijska vremena. U preglednom članku koji slijedi ukratko se možete s njima upoznati.

Dana 8.7.2020. održan je školski sastanak tima na kojem su komentirane prezentacije partenra s idejama za njihove studije slučaja te su pobrojani konkretni zadaci koje CRO tim treba napraviti kako bi oblikovao studiju slučaja na dogovorenu temu: Improving 6th grade students’ assessment skills in the use of basic measurement units by introducing STEAM activities based on everyday life situation.

Sastanak međunarodnog projektnog tima održan je 4.9.2020. online i na njemu su doneseni sljedeći zaključci: predviđenod projektnog sastanka u studenom u Hrvatskoj neće biti (kao što se nije održao niti u Norveškoj u lipnju), ali projektne aktivnosti vezane uz provođenje i praćenje studija slučaja u svakoj partnerskoj instituciji se trebaju nastaviti. Štoviše, potrebno je videomaterijalom evidentirati  iste. Za sad ostaju nepromijenjeni rokovi oko dostave finalne verzije studije slučaja i videouratka - svibanj 2021.

Sastanak CRO tima uživo 14.9,.2020. na kojem su poimence zaduženi učitelji za osmišljavanje zadataka, a prije toga je knjižničarka prikazala primjere iz irske prakse za inspiaciju u kreiranju krativnoh STEAM zadataka za učenike. Dodovoreno da će se prilikom Pozdrava jeseni kreirati STEAM trekk u obliku Escape rooma.

Na sastanku Cro tima 30.9.2020. izvršen je pregled obavljenih zadataka i podijeljena zaduženja za oblikovanje prvog ispitivanja (ispitujemo učitelje i učenike). Radilo se na razvijenju ideje za STEAM satove i dogovreno da se sve STEAM aktivnosti snimaju kako bismo imali videomaterijal za oblikovanje videouratka.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 12. 11. 2020.