STEAMing vijesti

Prvi susret partnera STEAMing projekta u Irskoj

Prvi susret svih partnerskih institucija održan je u zemlji koordinatora, Irskoj, u gradu Ennisu od 11. do 15. studenog 2019.

Početni sastanak projekta uključivao je prezentacije, seminare, radionice i planiranje projekata. Predstavili su se svi partneri iz Grčke, Portugala, Norveške , Hrvatske i zemlje domaćina te su u svojim prezentacijama naglasili STEAM aktivnosti koje već sada provode u svojim ustanovama. Predavači na seminarima bili su Michael Browne - motivator STEAM aktivnosti, Evelyn Sorohan i profesori sa STEM odjela na Mary Immaculate koledžu.STEAM radionice koje su predstavili zaposlenici iz škola NS Kilrush-a St Senana, O'Callaghan's Mills NS i St John's NS Cratloe bile su zanimljive i inspirative. Uslijedile su zanimljive razmjene o filozofiji STEAM obrazovanja i o mogućnostima za razvijanje aktivnog uključivanja u zajedničko STEAM učenje i rješavanje problema.

U delegaciji naše škole bili su učitelji Neven Košec, Tatjana Kontent, Nataša Mirt, Nikola Grden, Ines Krušelj-Vidas i ravnateljica Sanja Knezić koji su imali priliku posjketiti irske škole: NS Kilrush u St. Senanu, O'Callaghan's Mills NS, NS John Cratloe, St. Flannan's College Ennis, Srednju školu St. Joseph Tulla. Svi su bili oduševljeni toplim prijemom u svakoj od škola i vrlo su pozitivno komentirali pozitivnu, podržavajuću atmosferu u školama domaćinima te aktivno uključivanje učenika u njihovo učenje i u svakodnevni život škola.

Dogovoreni su zadaci koje je potrebno realizirati u narednim mjesecima projekta kao i nacrt budućih aktivnosti, susreta i drugih obaveza. Već sljedeće školske godine planiran je dolazak partnera u našu školu.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 7. 6. 2020.