Pozdrav jeseni na Lazu

Prekrasan jesenski dan za nastavu u prirodi okruženoj prekrasnim brežuljkastim krajolikom mjesta Svetog Mateja i Laza Bistričkog ozario je srca i lica učenika PŠ Sveti Matej koji su zajedno s učiteljicama krenuli na Terensku nastavu Pozdrav jeseni u susjedno mjesto Laz Bistrički te obilježili Dan zahvalnosti za plodove zemlje i kruh.

Spremni i veseli krenuli su u 8 sati prema Lazu gdje su ih dočekali vršnjaci iz PŠ Laz. Jedva su dočekali početak zajedničkog druženja i igre. Najprije su djevojčice odigrale graničara, potom su dječaci igrali nogomet, a zatim su oni najmanji, učenici 1. i 2. razreda odigrali štaftnu igru. Učiteljice Sandra, Tatjana i Marina organizirale su pravi doček i druženje nakon igre. Uz pomoć vrijedne kuharice Katice pripremile su ukusnu okrejpu, slane klipiće, domaću "tanku gibanicu" i sok koje su razigrani natjecatelji slasno pojeli i popili.

U kratkom druženju, igri, pjevanju i plesu stvorili su nova prijateljstva i nove ljubavi. No, kako je sve što je lijepo kratko traje, tako je došlo vrijeme našeg pozrava s prijeteljima iz PŠ Laz. Nakon pozdrava i zagrljaja učenici PŠ Sveti Matej krenuli su put prema crkvi Svetog Andrije Apostola gdje im je svećenik Ivan Jakopović ukratko ispričao o povijesti mjesta i župe.

No, nakon igre i odmora, "piknika" ispod breze u župnom dvorištu, kako su ga nazvali učenici došlo je vrijeme za povratak prema prema školi. Prije samog dolaska u školu, učiteljice su otkrile učenicima iznenađenje koje im nisu htjele reći prije. Kada su čuli da će posjetiti prijatelja Leona Jelovečki i iznenaditi ga svojim dolaskom, vikali su od sreće i radosti jer već je prošao treći tjedan otkako Leon nije s njima u školskim klupama radi povrede zbog koje mora mirovati kod kuće. Leon je zaista bio sretan i uzbuđen kada je vidio svoje prijatelje. Nakon veselog i slatkog druženja s Leonom krenuli su put prema školi i svojim kućama, radosni, puni dojmova i riječi kako im je bilo lijepo.

objavio: Bernarda Razum   datum: 10. 10. 2017.

« Prosinac 2017 »