Ponovno svi na okupu

I tako su se opet i ponovno svi učenici okupili na početku još jedne nove školske godine. Punih "baterija" s osmijehom na licu pristizali su u školu sa svih strana. Jedni su veselo i uzbuđeno čekali polazak autobusa koji će ih dovesti do škole, jedni su još pospani i umorni dolazili u automobilima, a jedni uzbuđeni i s tajnim osmijehom po prvi puta stigli u školu kao pravi đaci. To su naši prvašići. Nakon završetka predškole u prostorijama naše školi, ovaj su puta stigli kao punopravni članovi ove područne škole. Nije to više onako kao kad su polazili predškolu. Sada je to nešto posebno, novo, stvarno i pravo. Sada je to prava škola, sada su prvašići. Dočekala ih je učiteljica Helena, a zatim, mogli bi reći, starosjedioci, učenici 2.,3. i 4. razreda. Pjesmom su im zaželjeli dobrodošlicu i mnogo uspjeha u daljnjem školovanju, a igrom i razgovorom o ljetnim dogodovštinama nastavili druženje. Nastavni dan završili su svetom misom u Crkvi svetog Mateja Apostola koju je predvodio vlč. Ivan Jakopović. Ispred crkve su ih svečano dočekali roditelji, bake, djedovi i mještani s kojima su zajedno sudjelovali na misi kako bi im ova školska godina bila zdrava, sretna i uspješna.

I naravno, važno je upoznati tko su naši prvašići. Moglo bi se reći hrabra "Tri mušketira", zapravo dvije mušketirice i jedan mušketir.

Laura Šišak (mama Ivana), Sebastijan Labaš (mama Natalija), Magdalena Kirin (tata Juraj)

objavio: Bernarda Razum   datum: 5. 9. 2017.

« Listopad 2018 »

Stigao je novi