Dan kruha i jeseni u Svetom Mateju

Kao i svake jeseni u našoj školi svečano se proslavi Dan kruha i pozdravi dolazak jeseni u naš kraj. Ove godine učenici su uz pomoć vrijednih ruku mama i baka kod kuće ispekli ukusna peciva i kruh koji su donijeli u školu na blagoslov i zajedničko blagovanje.

Nakon toga veselo su se, s noge na nogu uputili prema prema zaselku Sumpori-Kovačići u šumu na obroncima Medvednice tražiti jesen u svakom kutku ovog prekrasnog mjesta.

Čim su učenici stigli u školu, stol za izložbu peciva i kruha začas je bio pun prekrasanih i ukusnih delicija. Svi su nestrpljivo čekali trenutak kada će moći okusiti delicije koje su donijeli u školu. Dan je počeo kratim animiranim filmom  o razigranoj djevojčiči Ani koja je išla u trgovinu po kruh  Nakon filma učenici su kratkom razrednom priredbom; recitacijom, pjesmom i plesom zahvalili na svim plodovima i blagodatima koje nam zemlja pruža. Na kraju priredbe vlč. Ivan Jakopović blagoslovio je kruh i peciva koje se za samo nekoliko trenutka veselo i s radošću jelo..

Kada su učenici isprobali što su pripremili sa svojim mamama i bakama krenuli su put prema zaselku Sumpori-Kovačići. Putem do zasleka učenici koji žive u Karivarošu pokazivali su svojim prijateljima gdje žive i gdje je njihova kuća. U zaselku Kovačići dočekala nas je Stjepanova baka Đurđica te je pokazala put do mjesta u šumi gdje su učenici uživali u berbi kestena. Nakon berbe kestena, u povratku učenici Mellanie Jakšić, Teo Jakišić, Patric Jakšić i Stjepan Kovačić željeli su pokazati prijateljima gdje žive s roditeljima ili gdje žive njihovi baka ili djed.  Kod kuće učenice Mellanie Jakćić dočekali su učenike njezini roditelji te ih počastili bombonima. Također, učenici Teo i Patric Jakšić pokazali su prijateljima gdje žive njihovi baka i djed. I na kraju, učenik Stjepan Kovačić pozvao je sve učenike k sebi na igru i druženje. Kod Stjepanove kuće dočekali su nas Stjepaova mama, baka i djed te su, osim što su se učenici mogli pogirati na dvorištu i uživati u igri, počastili ih raznim grickalicama. Zhvaljujemo se svim bakama i mama na ukusnim pecivima te Sjepanovoj obitelji na lijepom gostoprimstvu.

Pogledajte samo neke fotografije. Sve fotografije preuzmite u prilogu.

objavio: Bernarda Razum   datum: 12. 10. 2016.