Obilježen Tjedan psihologije

U ovim vremenima punim izazova i novih situacija, imali smo priliku vidjeti koliko je psihologija zanimljiva, korisna, važna i primjenjiva znanost u mnogim segmentima naših života.

U Hrvatskoj je i ove godine, uz malene izmjene zbog epidemioloških mjera, obilježen 14. Tjedan psihologije od 15. do 21. veljače 2021. I mi smo ga obilježili kroz radionice s učenicima od petog do osmog razreda koji su saznali Što je psihologija i što rade psiholozi/psihologinje?

U nastavku pročitajte više.

U ovoj godini, 14. Tjedan psihologije u Hrvatskoj se obilježavao od 15. do 21. veljače 2021. I naša škola obilježila ga je kroz radionice s učenicima viših razreda.

Radionicu na temu Što je psihologija i što rade psiholozi/psihologinje? je s učenicima od petog do osmog razreda provela psihologinja Martina Goluban. Učenici su kroz razgovor i raspravu, crtež i jednostavne zadatke saznali nešto novo jedni o drugima, naučili što je to psihologija i što proučava. Proširili su svoja znanja o tome tko su psiholozi i psihologinje, gdje sve oni rade i što sve rade, koja je njihova uloga u školi i osvijestili razloge zbog kojih učenik može doći potražiti pomoć psihologa/psihologinje.

Osim u Tjednu psihologije, u našoj školi svakodnevno radimo na promicanju važnosti brige za mentalno zdravlje i korištenju spoznaja iz primijenjene psihologije u cilju podizanja kvalitete života i vlastitog zadovoljstva i dobrog osjećaja kroz komunikaciju i suradnju s učenicima i učenicama, roditeljima/skrbnicima i učiteljima i učiteljicama.

objavio: Martina Goluban   datum: 24. 2. 2021.