DJECO,

MNOŽITE RADOST

DIJELITE LJUBAV!

SVJETSKI DAN MATEMATIKE

Dana 14. 3. 2024. obilježili smo Svjetski dan matematike i Dan broja π u našoj školi.

U pripremi su sudjelovali svi učenici naše škole. Učenici od 1. do 4. razreda bojali su brojeve kojima smo ukrasili školske hodnike. Učenici petih razreda su rezali dijelove za kartonsku pobjedničku tortu te su izrezali i ukrasili geometrijske likove (kvadrat, pravokutnik, trokut). Učenici šestih razreda su izradili plakate na temu Dana broja π. Učenici sedmih razreda su izradili plakate s riječima koje počinju na PI. To je bio uvod za broj PI kojeg će upoznati na nastavi. Ujedno su izrezivali krugove te ih ukrasili po vlastitom izboru. Učenici osmih razreda birali su po jedan par koji su se natjecali u zapisivanju decimala broja π. Pobjednički par bio je onaj koji je zapisao najviše točnih decimala broja π u vremenu od 3 sata i 14 minuta.

Na hodnicima škole, posložili smo punktove s različitim aktivnostima.

Tako je jedan punkt imao naziv ČITAČ/ČITAČICA MISLI gdje su učenici osmih razreda imali karte te su pogađali broj koji zamisli neki učenik.

Imali smo i punkt na kojem su učenici slagali TANGRAME.

Na trećem su punktu učenici slagali mozgalice od kockica i drva, a na četvrtom su mogli predati svoju MOZGALICU koju je netko drugi pokušao riješiti. Na petom punktu učenici su mogli slagati piramidu od papirnatih čaša bez diranja istih rukama, a koristeći gumicu i vezice.

Učenici osmih razreda su sve aktivnosti popratili sviranjem broja π.

Koordinatorice su bile učiteljice matematike: Andreja Ptiček, Martina Lešković, Gordana Janđel.