e-Dnevnik za učenike i roditelje

e-Dnevnik za učenike je web aplikacija koja od drugog polugodišta 2012. godine omogućava učenicima pregled ocjena, izostanaka i bilježaka koje su upisali nastavnici u e-Dnevnik sustav

Učenici se prijavljuju sa svojim elektroničkim identitetom (npr. pero.peric@skole.hr) u sustavu AAI@Edu.hr na adresi https://ocjene.skole.hr

Upute za korištenje e-Dnevnika za učenike su dostupne ovdje.

e-Dnevnik za roditelje je web aplikacija kojoj mogu pristupiti roditelji učenika škola koje koriste e-Dnevnik sustav.

Putem ove aplikacije roditelju je omogućen uvid u osobne podatke, ocjene, izostanke, bilješke, planirani raspored pisanih zadaća i ostale podatke o djetetu koje su predmetni nastavnici i razrednik unijeli u e-Dnevnik.

Aplikacija e-Dnevnik za roditelje dostupna je na adresi https://ocjene.skole.hr.

U sustav se moguće prijaviti isključivo putem NIAS-a. Nacionalni identifikacijski i autentifikacijski sustav (NIAS) predstavlja središnji sustav identifikacije i autentikacije korisnika na elektroničke usluge javnog sektora. NIAS je zadužen za upravljanje elektroničkim identitetima (e-ID) u svrhu uspostavljanja jedinstvenog sustava autentikacije u okruženju elektroničkog komuniciranja krajnjih korisnika s e-uslugama javnog sektora. Više informacija o projektu i korištenju osobnog elektroničkog identiteta potražite ovdje.

Roditelji se u aplikaciju mogu prijaviti putem sustava e-Gradjani koristeci jednu od prihvacenih vjerodajnica koje su navedene na sljedecoj poveznici:

Roditelji koji ne posjeduju neku od vjerodajnica koje su navedene mogu
 zatraziti vjerodajnice za e-Gradjane prema uputama koje su dostupne na poveznici:

Kako bi se roditelji mogli prijaviti u aplikaciju razrednik treba u administraciji ucenikovih podataka u e-Dnevniku (kartica "Kontakti") unijeti OIB roditelja i odabrati "Da" za opciju "Pristup e-Dnevniku za roditelje".

Uvid u podatke djeteta moguć je pod uvjetom da je razrednik u e-Dnevniku ispravno evidentirao dodatne podatke o roditeljima.

Upute za korištenje sustava nalaze se ovdje.