Obilježavanje 160. rođendana škole

U četvrtak 11. svibnja 2023. učenici naše škole imali su priliku iskusiti sasvim drugačiji školski dan. Uoči svečanog obilježavanja 160. rođendana škole organizirana su  događanja na sedam različitih stanica  i grupe učenika su se izmjenjivale na njima. Učenici su sudjelovali doslovno svim svojim osjetilima i već su se tijekom dana na hodnicima škole mogle čuti same pohvale za ovako pripremljene nastavne sadržaje.

Organizirano je gostovanje mobilnog Planetarija Odiseja (financiranje ovog gostovanja je poklon đacima za rođendan), učenici su sudjelovali u radionicama pod nazivom STEM edukatori koje je provela udruga Institut za popularizaciju znanosti, zatim su se izvedbom uvježbanih igrokaza predstavile školska Mala i Velika dramska grupa koje vode učiteljice Ivanka Lisak i Vesna Jakopović, osnove pružanja prve pomoći đacima su približili polaznici slobodne aktivnosti Crveni križ pod vodstvom mentorice Željke Franjković, zatim su se učitelji Tjelesne i zdravstvene kulture Matije Drempetić i Nikola Lešković pobrinuli da se svi dobro zabave u igrajući štafetne igre koje su zahtijevale dodatnu dozu spretnosti i koordinacije, a svih sedam učiteljica stranih jezika animiralo je učenike škole da pripreme niz štandova kojima su okusima, zvukovima, vizualnim materijalima i živom riječi predstavili europske države kako bi se u našoj školi obilježio Dan Europe. Nekoliko fotografija kojima želimo predstaviti ovaj sasvim drugačiji školski dan znamo da neće biti dovoljno. Zato: za više informacija pitajte sudionike – učenike i učitelje naše škole!

Mobilni planetarij

Velika dramska grupa

Mala dramska grupa

Sportske aktivnosti

Crveni križ

Dan Europe

STEM radionice

Stem radionice

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 11. 5. 2023.