Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda 2022.

Tijekom dva dana 2.3.2022. i 3.3.2022. u prostorima školske knjižnice održano je online županijsko natjecanje u kvizu Čitanjem do zvijezda. Podsjećamo: članovi naše ekipe za natjecanje u kvizu bili su Nika, Jana i Petar koji su se ove godine bavili usporedbom sljedećih knjiga i filmova: Dom gospođice Peregrina za čudnovatu djecu Ransoma Riggsa, Tajni vrt Frances Hodgson Burnett i Vještice Roada Dahla, a Leona Hren je pripremila kreativni uradak na zadanu temu.

Naša je ekipa u sastavu Nika, Jana i Petar pokazala solidno znanje i sposobnosti zapamćivanja pojedinosti koje su razlikovale priče prikazane putem dva različita medija i osvojila odlično 4. mjesto. Čestitke!

Leonin plakat su pohvalili iako je ta komisija proglasila samo prvo i drugo mjesto koje vodi na državno natjecanje.

Iako im se kao i svim ostalim učenicima koji su se uključili u ovo natjecanje najviše svidio izlet u Zagreb i posjet Cinestaru kada su na velikom platnu gledali film Tajni vrt, kao posebnu vrijednost istakli su zanimljivost ovogodišnjih naslova koje je trebalo pročitati i preporučaju ih svima za izbornu lektiru. Učenike ostalih razreda za čitanje je posebno željela motivirati Leona svojim plakatom.

Pogledajte njezin uradak, ali i atmosferu s pisanog dijela natjecanja.

Hvala svima na sudjelovanju!

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 4. 3. 2022.