Prebrzo završilo druženje s književnicom Željkom Horvat Vukelja

Učenici svih nižih razreda matične škole i PŠ Hum Stubički te Sveti Matej u utorak 15. veljače2022. uživali su u književnom susretu s gospođom Željkom Horvat Vukelja koju smo  virtualno ugostili zahvaljujući gospodinu Hrvoju Kovačeviću, književniku i voditelju Male tribine Društva hrvatskih književnika.

U utorak je drugi školski sat bio jedan od onih koje učenici pamte cijelog života. Željka Horvat Vukelja autorica brojnih slikovnica, igrokaza i drugih tekstova za djecu te dugogodišnja urednica popularnog dječjeg časopisa Smib ima izuzetnu sposobnost u potpunosti zaokupiti dječju pažnju. Puna koncentracija 45 minuta na dinamične i slikovite Željkine priče, odlične dječje reakcije na praćenje cijelog događanja, pa čak i pitanja koja su učenici postavljali čine čarobnu formulu koja dovodi do toga da su se na kraju sata čuli uzdasi: „Već je gotovo?“ Još se jednom dokazalo da djeca osjećaju kad im se osoba u potpunosti posveti, kada razumije i cijeni njihov svijet, kada se s poštovanjem odnosi prema njima. Sve to zahtijeva od odraslih puno kreativnosti i posebno razvijenu empatiju što su odlike koje gospođa Željka ima u obilju. Kako je bila već više puta gost u našoj školi, oni koji pamte i ranije susrete mogu sa sigurnošću reći da se odlično snašla i u novom mediju – u virtualnom okruženju te je uspjela svoje pozitivne vibracije prenijeti učenicima i preko ekrana.

Zahvaljujemo gospodinu Hrvoju Kovačeviću što nam je omogućio ovaj susret i nadamo se da će se nove generacije učenika naše škole u budućnosti opet susresti s gospođom Željkom kojoj još jednom zahvaljujemo na ovom izuzetnom druženju.

Na kraju, ali ne manje važno, posebna zahvala učitelju Nevenu koji se pobrinuo da tehnika u matičnoj školi  u svih 8 razreda radi bez problema.

Slijedi nekoliko fotografija s virtualnog književnog susreta.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 16. 2. 2022.