Poštovani roditelji i učenici!

počinje nam nova školska godina s novim izazovima za koje se nadamo da ćemo ih savladati najbolje što možemo. Novi modni dodaci će nam biti maske, a dobar prijatelj dezinficijens, ali ipak preporučamo da se što više peru ruke umjesto korištenja dezinficijensa. Učenike će na klupama dočekati udžbenici, radne bilježnice, ostali radni materijali i platnena maska ( osnivač je za sada osigurao jednu platnenu masku svakom učeniku, drugu će dobiti naknadno). Molim da svakako uzmete školske torbe za udžbenike (roditelji će kod kuće potpisati izjavu o preuzimanju udžbenika). Molim da svakako pročitate priložene dokumente (PROTOKOLE).
Vjerujem da svi nestrpljivo iščekujete početak škole kako bi se vidjeli sa svojim prijateljima, ali i učiteljima te ostalim djelatnicima škole. Vjerujemo kako smo vam nedostajali jer vi nama jeste.
Zbog epidemiološke situacije, organizacija nastave će biti nešto drugačija nego inače.
Svi učenioci su u jutarnjoj smjeni, u 8:00 sati počinje nastava za učenike od 5. do 8. razreda, u 8:15 sati od 1. do 4., a samo 1. dan učenici PRVOG razreda dolaze s jednim roditeljem u 9:00 sati.
Prvi dan nastave učenici će biti sa svojim razrednicima do 11:30 mali, do 12:00 sati veliki, a dobit će sve detaljne i temeljne upute kako svoj boravak u školi provesti na siguran način i u skladu s epidemiološkom situacijom i pravilnicima. Svi učenici će dobiti obrok. Dakle samo 1. nastavni dan prijevoz je za razrednu nastavu je u 11:30 sati, a predmetnu nastavu u 12:00 sati.

Molimo vas da prvi dan ponesete svoj modni dodatak (masku) te ju prilikom ulaska u školu morate imati. Također masku morate nositi i u školskom prijevozu. Na ulasku u školu obavezno dezinficirajte svoje ruke kako bi smanjili mogućnost ulaska našeg malog Covida-19. Kako bi ponijeli kući svoje udžbenike ponesite prazne školske torbe te ćete ih imati priliku pokazati zajedno sa svojim maskicama.
Ujutro prije početka nastave učenici iz istog razreda u svojoj „kućici“ (koja je iscrtana na školskom igralištu za svaki razred posebno) čekaju da po njih dođe učitelj koji im ima prvi sat i taj učitelj ih uvodi u školu i učionicu. Ulaziti ćete razred po razred. Kada ulazite u školu dezinficirati ćete svoje ruke i obućom stati na spužvu koja je natopljena dezinfekcijskim sredstvom te se prateći smjerove i strane kretanja uputiti se s učiteljem u svoje učionice.
Zasada je dogovor da učenici ne moraju nositi školske papuče, a ako će biti potrebe za nošenjem papuča učenici će o tome biti obaviješteni naknadno.
Učenici putnici tokom prijevoza u školskom autobusu obavezno moraju nositi zaštitne maske, a ako imaju mogućnosti poželjno je i da održavaju socijalnu distancu koja iznosi najmanje 1,5 m.
Sve ove mjere su donijete kako bi se smanjio kontakt učenika, a najviše pažnje treba obratiti da se izbjegava bilo kakav fizički kontakt s učenikom ili učenicima iz drugih razreda.
Raspored zvona i školski satovi će biti malo drugačije u višim razredima u odnosu na niže razrede. Školsko zvono će biti isključeno, a o početku i završetku sata će vas obavještavati predmetni učitelj. Nastava za učenike nižih razreda započet će u 8:15h, a za učenike viših razreda u 8:00 h, kako bi se izbjegla gužva kod ulaska u školu. Raspored trajanja sati donosimo u nastavku:

MATIČNA ŠKOLA

SAT

ZVONO

1.

2.

3.

VELIKI ODMOR

4.

5.

6.

7.

SAT

ZVONO

1.

2.

VELIKI ODMOR

3.

4.

5.

6.

Također, još je jedna novost da će učenici ulaziti na 2 ulaza:

ULAZ 1 – kod dvorane:2.a, posebni razredni odjel, 8.a i predškola

ULAZ 2 – glavni ulaz: svi ostali

Što se tiče boravka u školi imat će svoju posebnu učionicu:

• 5.a – hrvatski jezik
  • 5.b – glazbena kultura
  • 6.a – matematika
  • 6.b – tehnička i likovna kultura
  • 6.c – engleski jezik
  • 7.a – fizika/kemija/biologija
  • 7.b – geografija
  • 8.a – medijateka
  • 8.b – njemački jezik

Što znači da tokom dana učenici ne mijenjaju učionicu, kada ujutro sjednu u klupe u svojoj učionicu u njoj borave do kraja zadnjeg sata po principu nastave u nižim razredima. Učenici ostaju u svojim učionicama, a učitelji se izmjenjuju i sele po učionicama.
Što se tiče školske kuhinje ona će biti tipa čajne kuhinje. Hranu ćemo konzumirati u učionici za vrijeme velikog odmora, a svaki učenik će dobiti hranu (svoj obrok) u papirnatoj vrećici ako se hrani u školskoj kuhinji ili jesti ono što si je ponio od kuće ako se ne hrani u školskoj kuhinji. Molimo da učenici u svojim školskim torbama uvijek nose vlažne i papirnate maramice te bočicu s vodom.
Nakon završetka zadnjeg sata učenici koji nisu putnici smiju se u okolini škole zadržati najviše 15 minuta, učenici putnici će autobus pričekati u učionici ili prema uputama učitelja, ali uvijek se pridržavajući mjera da nema miješanja s učenicima iz drugih razreda ili grupa.

MOLIMO RODITELJE DA PRIJE ODLASKA U ŠKOLU IZMJERE UČENICIMA TEMPERATURU TE DA VODE EVIDENCIJU U INFOMATIVKU ILI MALU BILJEŽNICU.

I za kraj, najvažnija informacija:

Škola obavještava roditelje o sljedećem:

- da ne dolaze u pratnji djeteta/učenika ako imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena

tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa,

grlobolja, proljev, povraćanje), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja

da su zaraženi s COVID-19,

- da ne dovode dijete/učenika u ustanovu ukoliko:

- ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj,

poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)

- ima izrečenu mjeru samoizolacije

- imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19.

Sretno i puno uspjeha u novoj školskoj godini!

objavio: Sanja Knezić   datum: 4. 9. 2020.