Dan otvorenih vrata, obilježavanje Dana škole i 155 godina školstva u Gornjoj Stubici

Osnovna škola Matije Gupca je u četvrtak, 9. svibnja 2019. godine obilježila Dan škole i 155 godina školstva u Gornjoj Stubici. Prigodni program pripremili su učenici, zajedno sa svojim učiteljima, te je tako nastupio tamburaški orkestar i pjevački zbor, a potom i učenici dramske grupe u igrokazu. Pripremljene su i brojne radionice, kako bi okupljeni roditelji i drugi gosti doznali sve o aktivnostima kojima se učenici bave tijekom školske godine.

Proslavi su nazočili zamjenica župana Jasna Petek, načelnik Općine Gornja Stubica Jasmin Krizmanić i njegov zamjenik Vladimir Škvorc, ravnateljice susjednih škola iz Marije Bistrice i Donje Stubice, dalekog Tavankuta, Usore i Cernika.
Okupljene je pozdravila gospođa Jasna Petek: "U proteklih šest godina, otkako sam na ovoj dužnosti, zaista je lijepo surađivati s ovom marljivom školom, na čelu s ravnateljicom koja ima viziju. Uključeni su u puno projekata i programa te imaju vrijedne, marljive i motivirane učitelje i učiteljice, a tako i učenike i roditelje, dok je suradnja s Općinom Gornja Stubica i Krapinsko – zagorskom županijom čini još uspješnijom."

objavio: Sanja Knezić   datum: 15. 5. 2019.