Vrijeme u Gornjoj Stubici

GLOBE u našoj školi

Lovro Kontent osvojo 2. mjesto na državnom natjecanju mladih tehničara!

Na 61. državnom natjecanju mladih tehničara koje se održavalo u Poreču od 25. do 28. ožujka 2019. učenik naše škole Lovro Kontent osvojio je izvanredno 2. mjesto.

Lovro se natjecao u kategoriji 7.-ih razreda - obrada materijala, a svoj plasman na državnu razinu natjecanja je ostvario kao županijski pobjednik. O konkurenciji i sudionicima mogli bi puno govoriti, ali najbolje govori podatak iz službenog biltena natjecanja - u natjecanju mladih tehničara ove godine uključilo se ukupno 6556 učenika, od kojih je na državnu razinu (nakon školske i županijske razine) pozvano 253 učenika iz cijele Republike Hrvatske, u Lovrinoj kategoriji njih 22 najboljih. Od svih njih da baš viceprvak dolazi iz OŠ Matije Gupca Gornje Stubice nije nitko očekivao, pa i teško da je to mogao povjerovati. U prilog tome ide i podatak da smo se po prvi puta okušali u ovoj kategoriji, reklo bi se mladi i neiskusni. Teško tko je mogao vjerovati takvom plasmanu, ali vjerovala je sigurno najmanje jedna osoba, vjerovao je sam Lovro... Vjerovao je i trudio se, satima marljivo radio, pilio, brusio, sastavaljao, bušio i vježbao još desetke drugih operacija u kabinetu tehničke kulture, puno vremena provodeći sam u maloj prostoriji uz povremeni nadzor i uputu mentora. Nailazio je svakog trenutka na nove probleme u postavljenim zadacima i svaki put bi pronašao rješenje kako ih uspješno riješiti. Doslovno bi se moglo reći, ustrajnošću i voljom je gradio svoje tehničke tvorevine, ali je gradio svoj uspjeh ne ostavljajući ništa slučajnosti i malo toga sreći. Sreće uvijek treba biti...

Državno natjecanje je zahtjevno, 2 sata se piše pisana provjera, nakon toga se izrađuje tehnička tvorevina čak 8 sati koja se proteže kroz dva dana, na kraju ostaje obrana ili usmena prezentacija rada. Za praktični zadatak Lovro je imao za izraditi alat za probijanje i presijecanje od drva (laminata), čelika, aluminija i linoleuma. Njegov rad možete vidjeti na fotografijama ispod. Svaki od segmenata natjecanja Lovro je izvanredno riješio i nakon ukupnog zbroja postigao ovaj rezultat - osvojio 2. mjesto.

S velikim ponosom i srećom čestitamo mu od srca na tome i želimo puno sreće u budućem radu. Do sad smo ga bodrili "Lovro, majstore", od sad ćemo "Lovro, velemajstore".

objavio: Marko Mihaljinec   datum: 29. 3. 2019.

« Srpanj 2020 »

KUPITE I PROČITAJTE

Novi, 22. broj!!!

Ispis statistike od 13. 12. 2011.