Uvod u projekt "Škola za život"

Našu školu posjetili su u četvrtak 3.5.2018. međunarodni stručnjaci zaduženi za pomoć u provedbi i evaluaciji kurikularne reforme u sklopu projekta Europske komisije zajedno s grupom hrvatskih mentora koji rade u Info centru kurikularne reforme „Škola za život"i djelatnicima Ministarstva znanosti i obrazovanja.

OŠ Matije Gupca Gornja Stubica bila je ogledna osnovna škola stručnjacima iz Nizozemske, Velike Britanije i Slovenije koji zajedno s kolegama iz Novog Zelanda u online okruženju pomažu hrvatskim mentorima da razviju kompetencije u području rješavanja problema, formativnoga vrednovanja, ali i pružaju podršku školama u eksperimentalnoj godini reforme "Škola za život". Razgledali su našu školu, bili prisutni na satovima u prvom i petom razredu te razgovarali s učiteljima. Tema je, naravno, bila predstojeća reforma koja će se u našoj školi sljedeće školske godine pilotirati u prvom i petom razredu u svim, a u sedmom razredu u biologiji, kemiji i fizici.

Stručnjake je zanimalo što naši učitelji očekuju od reforme, kako se pripremaju i što ih u provedbi brine. Ponudili su našim učiteljima svoju pomoć i izjavili da su na oglednim satovima vidjeli da se već i sada koriste neke metode koje se preporučaju. Fokus je stavljen na učenike i njihova postignuća. U jednoj rečenici sumirano može se reći da su učenici do sada učili neki predmet, a u „Školi za život“ oni će taj predmet „raditi“.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 8. 5. 2018.

« Kolovoz 2018 »

Stigao je novi