Zelena čistka - jedan dan za čisti okoliš

Povodom Dana planete Zemlja učenici i učitelji OŠ Matije Gubca Gornja Stubica i ove su se godine aktivno uključili u ekološku akciju čišćenja svog mjesta pod nazivom "Zelena čistka - jedan dan za čisti okoliš". Akcija je provedena u petak, 20. travnja 2018. godine i u njoj je sudjelovalo oko 370 učenika od prvog do osmog razreda te 41 učitelj razredne i predmetne nastave.

Prema prethodno dogovorenom rasporedu učenici su sa svojim učiteljima krenuli u čišćenje mjesta opremljeni rukavicama i vrećama za smeće koje je donirala Općina Gornja Stubica.
Uključivanjem u ovu akciju postali smo dio nacionalne ekološke akcije "Zelena čistka - Let's do it Croatia!"  koja se organizira već sedmu godinu zaredom. To je zajednička jednodnevna akcija čišćenja divljih odlagališta i najveći je ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj. Cilj ove akcije je podići razinu svijesti o stvaranju i odlaganju otpada te važnosti očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje kao našeg zajedničkog dobra.
Sudjelujući u akcijama čišćenja od najmlađih dana, djeca osvještavaju da pravilnim odvajanjem i odlaganjem otpada mogu doprinijeti tome da naše mjesto postane mjesto za bolji, ljepši i zdraviji život.
"Zelena čistka" ove se školske godine provodi i kao akcija u sklopu projekta "Volonterski programi po mjeri malih volontera" u kojem naša škola sudjeluje kao partner Volonterskom centru Zagreb.

objavio: Martina Lešković   datum: 21. 4. 2018.

« Kolovoz 2018 »

Stigao je novi