I u našoj školi Večer matematike

Ove godine uključili smo se u projekt Hrvatskog matematičkog društva (HMD) pod nazivom „Večer matematike“.

HMD već petu godinu za redom organizira zabavne matematičke aktivnosti kojima je cilj popularizacija matematike te poticanje učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici i roditelji s ciljem poticanja bolje suradnje učenika i roditelja te izgradnja pozitivnog stava prema matematici. Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati

Glavni, ovogodišnji sponzor projekta Večer matematike je IRIM - Institut za razvoj i inovativnost mladih. Inspirirani njihovom podrškom ove godine učenici su mogli sudjelovati u radionicama i aktivnostima u kojima se koristi micro:bit.

U našoj školi na Večer matematike odazvalo se 77 učenika. Neki su učenici imali priliku zajedno sa svojim roditeljem sudjelovati u zabavnim i zanimljivim matematičkim igrama. I jedni i drugi su uživali u aktivostima, a roditelji su imali priliku ponovno se prisjetiti svojih đačih dana kada su nekada baš kao njihova djeca sada  sjedila u istim školskim klupama.

Kliknite na "foto-galeriju" i pogledajte kako je prošla Večer matematike u našoj školi.

objavio: Bernarda Razum   datum: 7. 12. 2017.

« Siječanj 2018 »