Projekt Potujem, sosede obiskujem/Putujem, susjede posjećujem

Naša škola nastavila je suradnju sa slovenskom OŠ Križevci pri Ljutomeru – ovogodišnji projekt nosi naziv Potujem, sosede obiskujem/Putujem, susjede posjećujem. Sedmero učenica, 4 učiteljice i ravnateljica gđa Vasilija Stolnik bili su nam gosti 12. i 13.10.2017.

Gosti iz Slovenije željeli su se prvenstveno upoznati s radom naše školske zadruge za koju su čuli prilikom prošlogodišnjeg gostovanja u okviru projekta Putujem s knjigom/Potujem s knjigo kada su naše učenice predstavljale svoju školu. Sretno se poklopila činjenica da su se naši zadrugari upravo vratili s državne smotre školskih zadruga koja je bila održana u Zadru te su nam odmah prikazali kako je tamo izgledao njihov štand. U petak ujutro, nakon blagoslova kruha i molitve koju je predvodio naš velečasni Nikola Jurković, učenici domaćini su se sa svojim prijateljima uputili u razgled školskog voćnjaka i podruma, ali gosti nam nisu došli praznih ruku. Donijeli su sadnicu jabuke sorte bobovac koja je odmah našla svoje mjesto u našem školskom voćnjaku, a stara izreka kaže: „Tko posadi drvo, misli na budućnost.“ Složili smo se da imamo još puno ideja kojima možemo nastaviti našu suradnju, tako da budućnost nije upitna.

Još smo iskoristili prekrasan jesenski dan za razgledavanje gornjostubičkih znamenitosti (Gupčeva lipa, spomenik Matiji Gupcu i Muzej seljačkih buna), a tijekom šetnje dogovarali kako će izgledati nas sljedeći susret.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 17. 10. 2017.

« Prosinac 2017 »